Polonijne Centrum Edukacyjne LITERKA

Polonijne Centrum Edukacyjne Literka jest organizacją non-profit, powołaną z myślą o wsparciu merytorycznym i metodycznym nauczycieli, rodziców i dzieci uczących się języka polskiego poza Polską.
Realizuje swoje statutowe działania poprzez wyposażenie szkół w książki i pomoce dydaktyczne w pełni odpowiadające specyfice, potrzebom i wymaganiom współczesnych szkół polonijnych, inicjuje i wydaje podręczniki szkolne, organizuje konferencje i szkolenia dla nauczycieli, rodziców i kadry zarządzającej. Współpracuje ze szkołami polonijnymi, współorganizuje spotkania autorskie i inne wydarzenia szkolne.

Dotychczas nakładem Literki ukazały się dwa cykle podręczników z serii „Przyjaciele z piórnika”, do nauczania dzieci w wieku młodszym 5-9 lat –„Figlarna Kredka” i „Sprytny Ołówek” autorstwa Małgorzaty Małyski. W planach „Ciekawskie Pióro”. W piórniku na pewno znajdzie się też Długopis!
Koncepcja materiałów i proponowanych nauczycielom szkoleń uwzględnia specyfikę organizacyjno-dydaktyczną uczenia języka ojczystego/dziedziczonego w środowisku poza krajem, rolę rodziców w edukacji dziecka oraz psychologiczne aspekty uczenia się dziecka. Mamy nadzieję, że zarówno materiały, jak i szkolenia spełnią Państwa oczekiwania i przyczynią się do rozwijania wśród uczniów mieszkających poza granicami Polski znajomości języka polskiego.

Nasze projekty

Organizujemy warsztaty metodyczne dla nauczycieli polonijnych.
Zorganizowaliśmy kilka spotkań autorskich przy współpracy ze szkołami polonijnymi. Naszym gościem był m.in. Grzegorz Kasdepke i Kazimierz Szymeczko.

Jesteśmy mali, ale robimy dużo. Nasze projekty to efekt doświadczeń i słuchania środowiska polonijnego.

[vc_posts_grid]

©2024 Polonijne Centrum Edukacyjne LITERKA

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?